close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید
مصاحبه کامل جام جم آنلاین با احسان علیخانی
loading...

چاوشی آهنگ

جام جم آنلاین: احسان علیخانى با برنامه تحویل سال شبكه 2 ثابت كرد كه قابلیت‌های خاصی در تهیه و اجرای برنامه‌های ویژه تلویزیون دارد.علیخانی كه با ماه عسل‌ خاطره‌سازی كرده بود، این‌بار در ویژه‌برنامه تحویل سال شبكه 2 سیما توانست لحظات متفاوتی را برای بینندگانش به ارمغان بیاورد. وی تهیه و اجرای ویژه برنامه تحویل سال را در سال‌های 84، 87 و 89 برای شبكه 3 سیما و سال 90 را برای شبكه جهانی جام‌جم تجربه كرده بود و در سال جدید هم توانست مخاطبان زیادی را با شبكه 2 همراه كند.به نظر شما ویژه‌برنامه تحویل…

امیر بازدید : 404 یکشنبه 18 تير 1391 نظرات ()
جام جم آنلاین: احسان علیخانى با برنامه تحویل سال شبكه 2 ثابت كرد كه قابلیت‌های خاصی در تهیه و اجرای برنامه‌های ویژه تلویزیون دارد.


علیخانی كه با ماه عسل‌ خاطره‌سازی كرده بود، این‌بار در ویژه‌برنامه تحویل سال شبكه 2 سیما توانست لحظات متفاوتی را برای بینندگانش به ارمغان بیاورد. 

وی تهیه و اجرای ویژه برنامه تحویل سال را در سال‌های 84، 87 و 89 برای شبكه 3 سیما و سال 90 را برای شبكه جهانی جام‌جم تجربه كرده بود و در سال جدید هم توانست مخاطبان زیادی را با شبكه 2 همراه كند.

به نظر شما ویژه‌برنامه تحویل سال باید چگونه باشد. آیا تهیه، تولید و اجرای چنین برنامه‌هایی اصول مشخصی دارد؟

از زمان پیدایش تلویزیون، مردم ساعت‌ها قبل و بعد از تحویل سال با این رسانه همراه بوده و هستند و این موضوع سبب می‌شود تا برنامه‌سازان و مدیران رسانه ملی، برنامه خوب و جذابی را برای مخاطبان طراحی كنند. با ایجاد خلاقیت، ابتكار و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در كشور می‌توان برنامه‌ای متفاوت را تهیه كرد. تهیه این‌گونه برنامه‌ها مشكل است و نیاز به پیش تولید چند ماهه دارد. چینش بخش‌های متفاوت، دكوری جذاب و مهمانان مخاطب پسند در جذب بیننده بسیار موثر است.

برنامه‌ای كه شما روی آنتن بردید‌ چه ویژگی‌هایی داشت؟ 

امسال تمامی شبكه‌های سیما بعلاوه شبكه‌های استانی صدا و سیما در مراكز استان‌ها تلاش جدی در جهت جذب مخاطب داشتند.


از زمانی كه تهیه، تولید و اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبكه 2 سیما به من واگذار شد، نشست‌های مختلفی با مردم و همچنین مشاوران و گروه تولید برگزار كردیم تا نیازهای مخاطبان را برای ویژه‌برنامه تحویل سال شناسایی كنیم و طرح مناسبی را آماده و پس از مشورت با مدیران شبكه 2 سیما پیش تولید را شروع كنیم. كلیپ‌هایی (نماآهنگ‌هایی)‌ را با حضور خوانندگانی كه تیتراژهای موفق تلویزیون را خوانده بودند، ساختیم. 

خوانندگانی همچون فرزاد فرزین، رضا یزدانی، فریدون آسرایی، مازیار فلاحی، مهدی یراحی، بابك جهانبخش و شهرام شكوهی به صورتی ویژه تولید كردیم و با عنوان «كافه ترانه» در زمان‌های مختلف برنامه پخش كردیم كه خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی از سوی مردم و حتی خوانندگان داشت. 

اجرای زنده موسیقی در موزه سینما با حضور رضا صادقی نیز حال و هوای برنامه را ویژه كرد و این بخش، مخاطبان زیادی را مجذوب كرد. حضور مهمانان ویژه از جمله ایموند زاید، هومن سیدی، دنیزلی، نیوشا ضیغمی، لعیا زنگنه، مازیار فلاحی، فرزاد فرزین، شهرام قائدی، كاپیتان شهبازی، بهداد سلیمی ركورددار كاهش وزن در دنیا و گروه رستاك در استودیو نیز برای مخاطبان جالب بود.
همچنین پخش مستند خانه عزت‌الله انتظامی كه قرار است موزه شود و مستند شهید رضایی نژاد و... نیز از دیگر بخش‌های برنامه بود. به طور كل حضور چهره‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب داشت.

گفتید مدتی را صرف پیش‌تولید كردید. پیش‌تولید حساب شده تا چه اندازه می‌تواند به موفقیت برنامه كمك كند؟

به نظر من، بدون پیش تولید حتی كوتاه ترین برنامه تلویزیونی را هم نمی‌شود روی آنتن برد. حالا شما در نظر بگیرید، برنامه تحویل سال كه قرار است بیش از 10 ساعت پخش شود، نیاز به پیش‌تولید چند ماهه دارد؟ اگر قرار بود همه مهمانان ما در استودیو حضور داشته باشند، تكراری می‌شد و شاید برای مخاطب هم جالب نبود. ما حدود دو ماه پیش‌تولید داشتیم و در این مدت سعی كردیم علاوه بر نیازسنجی و جمع‌آوری نظرها و پیشنهاد‌های مختلف، بخش‌های تولیدی جذابی را هم تهیه كنیم كه از آن جمله می‌توان به نماآهنگ‌ها و مستندهایی كه پخش شد، اشاره كرد. حالا شما در نظر بگیرید اگر ما پیش‌تولید نداشتیم و صرفا مهمانان‌مان در استودیو بودند و من به تنهایی با آنها گفت‌وگو می‌كردم، قطعا مخاطبان از این موضوع راضی نمی‌شدند. پس ما برای جذب مخاطب و به وجود آوردن حس رضایتمندی در او هم باید برنامه‌ریزی داشته باشیم.

چطور شد بخشی از اجرای برنامه را به آزاده نامداری سپردید؟

آزاده نامداری چند سالی است كه در شبكه 2 سیما فعالیت می‌كند و بخوبی توانسته با مخاطبان ارتباط برقرار كند، با توجه به این‌كه شبكه 2 هم شبكه كودك، نوجوان و خانواده است، تصمیم گرفتیم برخی مهمانان برنامه در استودیوی دیگری باشند و اجرای آن را نیز به خانم نامداری بسپاریم. ظاهرا تنها مجری زن برنامه تحویل سال هم ایشان بودند و همین به جذابیت برنامه، كمك بیشتری كرد تا مخاطبان دائما شاهد اجرای مجریان مرد نباشند و كمی هم فضای خانوادگی در برنامه حاكم شود. چهره‌هایی همچون مهدی رحمتی و مرتضی احمدی كه اولی دروازه‌‌بان استقلال است و دومی طرفدار پرسپولیس در برنامه حضور داشتند. 

طنازی‌های احمدی با مهدی رحمتی و فرزند كوچكش، یكی از هیجان‌انگیز‌ترین بخش‌های برنامه را رقم زد، گفت‌وگو با بهاره رهنما هم اتفاق جالب دیگری بود و حضور رهنما در تلویزیون و صحبت كردن از علایق شخصی‌اش برای بسیاری از مخاطبان جالب بود. البته حضور دكتر نوابی‌نژاد و عروسش سهیلا رضایی و خانم دكتر الهه قمشه‌ای هم كه در برنامه به دیوان حافظ تفال زدند، فضای استودیو و برنامه را متفاوت كرد.

بیشتر مهمانان برنامه با یكی از اعضای خانواده‌شان در برنامه حضور داشتند كه به نظرم كار بسیار جالبی بود و این موضوع با سیاست‌های شبكه 2 سیما هم همراه بود. البته نوع پرسش‌های شما هم به این موضوع كمك فراوانی می‌كرد.

مهدی مهدوی‌كیا با فرزندش، فرزاد فرزین با پدرش، بهداد سلیمی با همسرش و حتی نیوشا ضیغمی با همسرش در برنامه شركت كردند كه به نظرم گفت‌وگوهای آنها خیلی جالب بود. مخصوصا زمانی كه نیوشا ضیغمی درباره قضاوت‌های مردم در مورد زندگی خصوصی هنرمندان صحبت‌های جالبی مطرح كرد كه مسلما در تلطیف ذهنیت مردم نسبت به هنرمندان موثر خواهد بود. 

همان‌طور كه شما هم اشاره كردید، شبكه 2 سیما شبكه كودك، نوجوان و خانواده است، ما هم تمام تلاشمان این بود كه برنامه‌ای كه روی آنتن می‌رود، تمامی ویژگی‌های این شبكه را داشته باشد و در عین حال جذاب و مخاطب‌پسند باشد. نباید فراموش كنیم شبكه‌های سیما در حال حاضر تخصصی شده‌اند و من هم از همان ابتدا در نظر داشتم اگر قرار شد ویژه‌برنامه تحویل سال در شبكه 2 را تهیه كنم، برنامه‌ای متفاوت باشد؛ به گونه‌ای كه مخاطب متوجه این تغییر بشود.

پیش از این نقدهای مختلفی را درخصوص برنامه‌های تلویزیون خوانده بودم كه چرا فلان برنامه كه از شبكه‌ای پخش می‌شود، با سیاست‌های آن شبكه همخوانی ندارد، بالاخره وقتی شبكه‌ای با عنوانی خاص مطرح می‌شود، مردم هم انتظار دارند برنامه‌ای كه از آن شبكه پخش می‌شود، با هدف و عنوان شبكه همخوانی داشته باشد. خوشبختانه تلاش ما هم در این زمینه مثمرثمر بود. 

یكی از بخش‌هایی كه حتی برای خودم جالب بود، این بود كه 3 نفر از مجریان معروف شبكه 2 را به میان كسانی كه آرزوی دیدنشان را داشتند، بردیم تا كودكان هم در برنامه ما حضور داشته باشند و البته بتوانیم این آرزویشان را برآورده كنیم.

به نظر شما مجری برنامه تحویل سال هنگام گفت‌وگو با مهمانان باید چه نوع پرسش‌هایی را مطرح كند؟

پرسش‌های زیادی را می‌توان مطرح كرد، به طور مثال سوال‌هایی همچون حال و هوای سال گذشته، برنامه‌های سال جدید و شاید سوال‌هایی كه بیشتر جنبه شخصی دارد، برای مخاطب جالب است. بیشتر دوست دارم پرسش‌هایی را مطرح كنم كه حال مهمان را با مخاطب پیوند بزنم. البته ما تمام تلاشمان را كردیم كه مهمانان برنامه تكراری نباشند و بیشتر از كسانی دعوت كنیم كه تاكنون به تلویزیون نیامده یا كمتر آمده‌اند.

چه دلایلی باعث شد در برنامه از سامان گوران استفاده كنید؟ گویا خود شما هم از طنازی‌هایش ذوق زده می‌شدید.

علیخانی: حضور محسن چاووشی در اجرای تیتراژ برنامه، دلایل بسیار زیادی دارد كه از آن جمله می‌توان به محبوبیت او در میان مردم به‌خصوص قشر جوان و اجرای منحصر به فرد و احساسی‌اش هنگام اجرا اشاره كرد

جامعه ما نیاز به شادی دارد و طنازی‌های سامان هم می‌توانست فضای برنامه را بانشاط‌تر كند؛ بالاخره باید بپذیریم كه تقلید‌های سامان در سال گذشته با استقبال خوبی مواجه شده بود و من هم از او دعوت كردم تا در برنامه حضور داشته باشد و در بخش‌هایی از برنامه هنرنمایی كند. ما باید به سلیقه‌های مخاطب احترام بگذاریم و اگر فردی توانسته با تقلید صدا و اجرایی خاص، نظر مردم را جلب كند، بهتر است از او هم برای ایجاد لحظاتی شاد در برنامه استفاده كنیم كه ما هم از سامان دعوت كردیم.

وقتی سامان گوران در برنامه خنده بازار صدای رضا صادقی را تقلید كرد، صادقی بلافاصله در گفت وگویی از این كار ابراز نارضایتی كرد، شما چطور باز چنین اقدامی كردید و در برنامه زنده از او خواستید كه صدای صادقی را تقلید كند؟

هنگام پخش برنامه از رضا صادقی اجازه گرفتم كه این كار را برای شادی مردم انجام دهیم و خوشبختانه او هم قبول كرد. بیشتر دوست داشتم كه این دلخوری در سال جدید از بین برود و سامان هم با اجرای ترانه‌ای با عنوان «من از تو معذرت می‌خوام» صدای صادقی را تقلید كرد، لازم می‌دانم این را هم بگویم كه رضا صادقی بشدت سامان را دوست دارد. طنز بخشی از برنامه ما بود و خوشبختانه هیچ مشكلی هم پیش نیامد.

دكور برنامه صندلی نداشت، این موضوع برای مهمان سخت نبود؟

من در ویژه‌برنامه‌های تحویل سال هیچ وقت صندلی نگذاشته‌ام، چون معتقدم اگر قرار باشد روی صندلی بنشینیم، حس همیشگی به ما دست می‌دهد، اما وقتی ایستاده‌ایم، بیشتر می‌توانیم با مخاطب ارتباط برقرار كنیم چون همه ما هیجانی داریم كه قابل توصیف نیست و این هیجان هم باید در برنامه دیده شود. وقتی به صورت ایستاده برنامه اجرا می‌شود حتی حرف‌های همیشگی هم زده نمی‌شود، این بود كه این موضوعی است كه خود من تجربه كرده‌ام. یكی دیگر از كارهایی كه در طراحی دكور انجام شد، این بود كه چند ساعت قبل از برنامه تصمیم گرفتیم رنگ دكور را مهمانان برنامه انتخاب كنند و هر كدام از مهمانان رنگ مورد علاقه‌شان را انتخاب می‌كردند كه این موضوع هم فضای متفاوتی را در برنامه ایجاد می‌كرد.

قبل از پخش برنامه برخی تصور می‌كردند برنامه تحویل سال شبكه 2 دیده نخواهد شد چون در طول این سال‌ها بیشتر مردم شبكه 3 سیما را برای تماشا انتخاب می‌كردند، فكر می‌كنم قبول تهیه و اجرای ویژه‌برنامه تحویل سال شبكه 2 ریسك بزرگی بود چون امكان داشت برنامه شما دیده نشود.

شبكه 3 شبكه جوان و پرمخاطبی است، این را قبول دارم و خودم عضو كوچكی از این شبكه هستم. وقتی از سوی مدیران سیما پیشنهاد شد كه برنامه‌ای ویژه برای شبكه 2 تهیه و اجرا كنم، پذیرفتم چون معتقدم اگر برنامه‌ای با ذائقه مردم تولید شود، هر كجا كه باشد، دیده می‌شود. لازم می‌دانم از همه مدیران شبكه 2 سیما تشكر كنم كه انصافا از ابتدا تا انتهای برنامه در كنار گروه بودند و از ما پشتیبانی می‌كردند.

شما به عنوان تهیه‏كننده، چند تجربه موفق بخصوص در مدیریت تولید تیتراژهاى تلویزیونى داشتید كه ماندگار شدند. محسن چاووشی صدای متفاوت و خاصی دارد، چه دلایلی باعث شد این خواننده را برای تیتراژ ویژه‌برنامه تحویل سال انتخاب كنید؟

من كارشناس موسیقى نیستم، ولى در این زمینه كار كرده‌ام یا حداقل یك مخاطب حرفه‏اى موسیقى به حساب می‌آیم و البته آرشیو كاملی از موسیقی‌های متفاوت دارم. حضور محسن چاووشی در اجرای تیتراژ برنامه، دلایل بسیار زیادی دارد كه از آن جمله می‌توان به محبوبیت او در میان مردم به خصوص قشر جوان و اجرای منحصر به فرد و احساسی‌اش هنگام اجرا اشاره كرد. من سال‌هاست كه با مردم زندگی می‌كنم و همیشه سعی كرده‌ام برنامه‌ای تولید كنم كه باب میل آنها باشد، این موضوع در همه بخش‌های برنامه حتی تیتراژ هم تاثیرگذار است. شما در نظر بگیرید ترانه‌های «منو درگیر خودت كن...» با صداى محسن یگانه و «هواى تو» با صداى مهدى یراحى بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم شنیدنی است و مردم آن را زمزمه می‌شود.

برخی معتقدند صدای محسن چاووشی حزن‌انگیز است و ویژگی اجرای تیتراژ برنامه تحویل سال را ندارد.

علیخانی: مهدی مهدوی‌كیا با فرزندش فرزاد فرزین با پدرش بهداد سلیمی با همسرش و حتی نیوشا ضیغمی با همسرش در برنامه شركت كردند كه به نظرم گفت‌وگوهای آنها خیلی جالب بود. مخصوصا زمانی كه نیوشا ضیغمی درباره قضاوت‌های مردم در مورد زندگی خصوصی هنرمندان صحبت‌های جالبی مطرح كرد كه مسلما در تلطیف ذهنیت مردم نسبت به هنرمندان موثر خواهد بود

این‌كه صدای چاووشی خاص و متفاوت است قبول، اما نكته قابل توجه در مورد تیتراژ برنامه تحویل سال این است كه لحظات تحویل سال با مسائل معنوى و حتى مذهبى عجین شده است. شعر پرمعنا و صدای خاص محسن چاووشی بخوبی می‌توانست این حس را به مخاطب القاء كند. هرچند سلیقه‏ها متفاوت است، ولى ما مى‏توانیم به اشتراك خوبى بین تمام سلیقه‏ها برسیم. به هر حال باید قبول كنیم كه نقطه طلایى یك برنامه براى پخش موسیقى، تیتراژ است و تیتراژ می‌تواند به ماندگاری یك اثر كمك كند و معتقدم این اتفاق در برنامه تحویل سال امسال هم افتاد و خیلی‌ها پس از پخش برنامه، دنبال این اثر از محسن چاووشی بودند.

قبل از تحویل سال بارها خبر حضور محسن چاووشی در تلویزیون به گوش می‌رسید، اما این اتفاق نیفتاد، عدم‌حضور چاووشی در برنامه دلیل خاصی داشت؟

همان‌طور كه می‌دانید، محسن چاووشی تا به حال هیچ‌گونه اجرای زنده در هیچ كجا نداشته است. پس از این‌كه قرار شد چاووشی تیتراژ برنامه تحویل سال را كار كند، صحبت‌هایی شد تا در برنامه برای اولین بار حضور پیدا كند. چاووشی موسیقی اختصاصی به نام لباس نو را آماده كرد و از من خواست كه بازهم دیده نشود و برای اجرا به تلویزیون نیاید. چاووشی دوست ندارد تنهایی‌‌اش خراب شود، به همین دلیل من هم به خواسته او احترام گذاشتم.

لعیا زنگنه از حضور در برنامه شما دلخور شده بود؟ 

نه هیچ اتفاقی نیفتاد كه باعث دلخوری شود، ضمن این‌كه من سال‌هاست با خانم زنگنه همكاری داشته‌ام و هیچ وقت بین ما دلخوری و ناراحتی نبوده است. دلخوری برای چه موضوعی باید به وجود بیاید؟

خانم زنگنه در پایان صحبت‌هایش گفت كه دیگر به چنین برنامه‌هایی نخواهد آمد. در برخی سایت‌ها خواندم كه این موضوع به دلیل دلخوری از شما یا از تلویزیون بوده است.

من در بخشی از گفت‌وگو با خانم زنگنه خواستم كه برای دیدن یك بخش هفت دقیقه‌ای در برنامه بماند كه خانم زنگنه گفت اگر طولانی نباشد، می‌مانم. نمی‌دانم چرا این موضوع مطرح می‌شود كه خانم زنگنه از برنامه یا تلویزیون دلخور شده است. یادمان نرود كه خانم زنگنه هنگام ورود به برنامه از برگشتن خود پس از سال‌ها به خانه‌اش به صورت زنده احساس خوشحالی كرد. او حدود 15 سال است كه در هیچ برنامه تلویزیونی حضور نداشته و من از او خواستم كه برای عرض تبریك لحظات تحویل سال به برنامه بیاید كه پذیرفت و آمد. اما دلیل این‌كه در پایان برنامه اعلام كرد دیگر به چنین برنامه‌هایی نخواهد آمد، این بود كه از او برای حضور در چنین برنامه‌هایی درخواست نشود. متاسفانه برخی سایت‌ها هم همین موضوعی را كه شما مطرح كردید، نوشته بودند كه واقعا نمی‌دانم این‌گونه مطالب بر چه اساس و معیاری از طریق رسانه‌های گروهی منتشر می‌شود.

شما برای دعوت از مهمانان در ویژه‌برنامه پول زیادی را به عنوان حق الزحمه پرداخت كردید؟

نه، اصلا با این موضوع موافق نیستم. اتفاقا هر كسی صحبت از پول كرد، اگر بهترین دوستم هم بود، از او برای حضور در برنامه دعوت نكردم. چون به نظرم این فرصت در اختیار هر كسی قرار نمی‌گیرد كه در بهترین لحظات سال از طریق تلویزیون بتواند در كنار هموطنانش باشد و سال نو را به آنها تبریك بگوید. باید از خدا هم شاكر باشند كه چنین فرصتی مهیا شده تا آنها به صورت ویژه با مردم باشند. تنها عزت‌الله انتظامی از ما درخواست خاصی كرد كه به آن عمل كنیم. قرار شد در ازای تولید مستند خانه عزت‌الله انتظامی كه قرار است موزه شود، به بچه‌هایی كه دچار بیماری «ام‌اس» هستند، كمك كنیم كه ما هم با رویی‌ گشاده این شرط را پذیرفتیم. هیچ‌كدام از مهمانان برنامه، پول عجیب و غریبی از ما درخواست نكردند. متاسفانه باید این تفكر را از ذهن برخی افراد خارج كرد كه تلویزیون به دلیل حضور آنها باید پول‌های گزافی بدهد، این موضوع باید آسیب‌شناسی شود و اگر چنین اتفاقی در برنامه‌ای می‌افتد، به هر شكلی كه امكان‌پذیر است از آن جلوگیری شود.

گروه رستاك اجرای زنده در برنامه نداشتند و به صورت پلی‌بك (لب زدن) هم نخواندند، این موضوع دلیل خاصی داشت؟ 

گروه رستاك كه در طول چندین سال فعالیتش توانسته جایگاه خوبی را در میان هموطنان پیدا كند، دلیل اصلی انتخاب ما برای حضور در برنامه بود. البته اثر ویژه‌ای را هم به صورت خاص برای برنامه تولید كردند كه آن هم چندین ساعت قبل از برنامه آماده پخش شد. این اثر بسیار جذاب و شنیدنی شد؛ موسیقی‌ای كه با گویش‌های مختلف كشور تولید و پخش شد كه به نظرم كار بسیار فوق‌العاده‌ای بود، اما درخصوص موضوعی كه شما مطرح كردید، باید بگویم اعضای گروه رستاك علاقه‌ای به لب زدن نداشتند، دوست داشتند كه با مخاطب صادق باشند، به همین جهت من هم اصراری نداشتم تا آنها به صورت پلی‌بك اثر را اجرا كنند. بالاخره گروه رستاك گروهی است كه به صورت زنده آثارش را برای مردم ارائه می‌كند و فكر می‌كنم حضور این گروه در برنامه برای بسیاری از مخاطبان جذاب بود.

در بخشی از برنامه طعنه‌ای به اجرای حسن جوهرچی زدید، این اتفاق كه عمدی نبود؟

حضور لعیا زنگنه و پخش بخش‌هایی از سریال در پناه تو صحبت از حسن جوهرچی به میان آورد و من هم گفتم جوهرچی را دوست دارم، اما نمی‌دانم چرا بعضی وقت‌ها اجرا می‌كند. من معتقدم مجری می‌تواند بازیگر شود اما اگر بازیگری وارد حیطه اجرا شود، برای مخاطب جذابیتی ندارد و بهتر است كه در همان عرصه بازیگری تخصصی‌تر كار كند. شاید همین موضوع باعث شد كه تلویزیون تصمیم بگیرد بازیگران وارد اجرا نشوند. همیشه مجریان تلویزیون از این موضوع گله‌مند بودند كه چرا برخی تهیه‌كنندگان از بازیگران برای اجرا استفاده می‌كنند و سال گذشته نیز از سوی دكتر دارابی، معاون محترم سیما ابلاغ شد كه دیگر بازیگران، اجرای برنامه‌های تلویزیونی را به‌عهده نگیرند.

چندین بار در رسانه‌های مختلف مطرح شد كه قرار است در آثار سینمایی یا حتی تلویزیونی بازی كنید، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. این موضوع دلیل خاصی دارد؟ 

اتفاقا امسال هم دو، سه پیشنهاد خیلى خوب داشتم، ولى مشكل اصلى این است كه من نسبت به بازیگرى، آدم پیگیرى نیستم و بیشتر دوست دارم كه مجریگری را ادامه دهم. هیچ وقت دوست ندارم این مساله را فراموش كنم كه مردم، احسان علیخانى را از طریق تهیه و اجرا در تلویزیون شناختند. دوست ندارم به خاطر رسیدن به مقصد، مبدا را فراموش كنم. براى خیلى‌ها مهم نیست كه چه كار مى‏كنند ولى من با اجرا و بازیگری به طور همزمان مخالفم.

اگر اشتباه نكنم مقداری لاغر شدید، این اتفاق به دلیل فشار زیاد كار بود یا خودتان رژیم گرفتید؟

خودم تصمیم گرفتم كه مقداری وزنم را قبل از اجرای ویژه‌برنامه تحویل سال كم كنم. مجری زمانی كه قصد دارد جلوی دوربین برود، باید آراسته باشد و حدود 10 كیلو اضافه وزن داشتم كه خوشبختانه كم كردم.

برای ماه عسل امسال چه برنامه‌ای دارید؟ آیا كاری هم كرده‌اید؟

بعد از عید فطر سال گذشته قرار شد كه برنامه امسال را هم تهیه كنم، من از همان روز كارم را شروع كردم و حتی به گروه تولید هم گفتم كه باید ماه عسل 91 متفاوت‌تر و جذاب‌تر از سال 90 باشد. دوستانم با انگیزه بیشتری در حال فعالیت هستند و تاكنون 15 سوژه را شناسایی كرده‌ایم. قصد داریم ماه عسل امسال را با فرم جدیدی پخش كنیم كه امیدوارم مورد پسند مردم عزیزمان قرار بگیرد.

بهترین و بدترین اتفاق زندگی شما در سال گذشته چه بود؟

تاثیری كه برنامه ماه عسل در میان مردم داشت، بهترین اتفاق برایم در سال گذشته بود. ابراز خرسندی مردم از برنامه، انرژی مضاعفی به ما می‌داد تا بتوانیم بهترین برنامه را روی آنتن ببریم. فوت رضا صفدری خیلی ناراحتم كرد. رضا شخصیتی دوست داشتنی برای من بود، وقتی شنیدم او فوت كرده شوكه شدم، رضا از مجریان بی‌ادعا و كاربلد صدا و سیما بود.


فرشید شكیبا - جام‌جم 
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
بروزترین پایگاه خبری محسن چاوشی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 222
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 6
 • آی پی امروز : 27
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 261
 • باردید دیروز : 196
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,224
 • بازدید ماه : 6,975
 • بازدید سال : 6,975
 • بازدید کلی : 302,012